Iskolánk csatlakozott a Levegő Munkacsoport Országos Környezetvédelmi Egyesület felhívásához, és a mai napon 7:30 és 11:00 óra között az iskola előtti utcát ISKOLAUTCÁVÁ alakította.
A programot fesztivál jellegű, zenés, táncos, mozgásos programokkal színesítettük, és egy „utcabüfét” is berendeztünk.
Legfőbb célunk a figyelem felkeltése volt. Felhívni a figyelmet arra, hogy az iskola előtti úton rendszeres a gyermekek mozgása, és ezért fokozott óvatossággal kell közlekedni. Nem mellesleg a kevesebb jármű, a több mozgás a gyerekek tanulási képességeit is növeli.
Ez a program egy nemzetközi kezdeményezés, amire a figyelmet még inkább ráirányította augusztusban a Trefort utcai ISKOLAUTCA program sikeres megvalósítása.
A gyerekek rendkívül élvezték, hogy kötetlenül játszhattak, mozoghattak az utcán. Kérjük az iskola előtt közlekedőket, máskor is fokozottan FIGYELJENEK RÁNK!
Köszönjük szépen a szülőknek, nagyszülőknek a sok finom süteményt!
Köszönet az intézmény dolgozóinak az aktív közreműködésért: táncház vezetése, díszletek készítése, büfé működtetése, „virágszőnyeg” felfestése az aszfaltra, díszletek felajánlása, iskolautca berendezése, pakolás, ötletek, stb.
Köszönjük, hogy az önkormányzat engedélyezte a program megvalósítását a közterületen! Köszönjük a lakosság türelmét!
A rendezvény abból a szempontól is sikeresnek tekinthető, hogy a közeljövőben lesz lehetőségünk labdák vásárlására!
Köszönet minden segítőnek, jó szándékú támogatónak!