A természettudományok óraszáma az elmúlt időszakban csökkent. A fizika, a biológia, a földrajz és a kémia heti egy-két alkalmat kap az órarendben. Szeretnénk a tanulók természettel kapcsolatos ismereteit szélesíteni, érdeklődésüket felkelteni más módszerek, munkaformák, tanórán kívüli tevékenységek bevonásával is.
Cél: A tantermi oktatás során óhatatlanul fellépő monotónia sokféle módon történő oldása. Változatos módszerek alkalmazása a tanórán. „Osztálytermen kívüli” ismeretszerzés, különösen azért, mert az élményszerzésen túl az ismeretek irányított elsajátítását is segíti. Természetközeliség, kísérletezés, tudományterületeken átnyúló projektmunka. Az élményalapú oktatás során a gyerekek észre sem veszik, hogy megtanulták a tananyagot. És ami lényeges: az újonnan szerzett ismereteket nem felejtik el, hanem alkalmazni is tudják később.
Alkalmazott módszerek a tanórán: GEOMATECH, olyan korszerű, digitális, a NAT-hoz illeszkedő rendszer, amely lehetővé teszi a tantárgyak hatékony oktatását, növeli az órák élményszerűségét, közel hozza és megszeretteti azok tanulását, sikerélményt ad a tanulók számára, javítja a diákok tantárgyak iránti tanulási motivációját. A GeoGebra egy korszerű interaktív oktatási platform, mely egyedülállóan alkalmas természettudományos összefüggések vizuális megjelenítésére és játékos elemzésére.
Tanórán kívüli módszerek:
-kísérleti bemutató külső előadó meghívásával, kísérleti show szerűen érdeklődés felkeltése a tananyag iránt;
-bekapcsolódás az iskolában az erdő projektbe, kihelyezett foglalkozások;
-jeles zöld napokhoz kapcsolódó események;
-állatok világnapja, állatvédelem külső előadóval;
-Budakeszi Vadaspark bemutatója;
-plakát és makettkészítési verseny;
-kiállítás.
Érintett korcsoportok: 1-8. évfolyam mindegyike érintett valamely tanórán kívüli tevékenységben, GeoGebrával támogatott tanórák 7-8. évfolyam
Tudásmegosztás formái: beszámolók iskola honlapján és hivatalos Facebook oldalán, nyilvános kiállítás, foglalkozáslátogatás, nyitott foglalkozások, belső tudásmegosztás szakmai megbeszéléseken