Iskolánk híre a nagyvilágban


Véget ért egy esztendő. Ilyenkor néhány pillanatra megállunk, visszatekintünk. Végiggondoljuk mi az, ami jó volt, mit cselekedtünk helyesen és mi az, amit ezután másként kell csinálnunk. Ha a számvetéshez nem veszünk figyelembe külső véleményeket, könnyen becsaphatjuk magunkat.

10-66-29

Az elmúlt évben rendszeresen hírt adtunk honlapunkon mindennapjainkról, ünnepeinkről, eredményeinkről. Ezeket a gondolatokat azonban mi fogalmaztuk még akkor is, ha többnyire objektív mérésekre, összehasonlításokra épültek. Ennél talán figyelemreméltóbb az, ahogy mások írtak rólunk.  A 2010-es évben számos cikk jelent meg a megyei sajtóban iskolánkról. Ezek bemutatták pedagógiai munkánkat, az alkalmazott újszerű módszereket, projekteket, rendhagyó programjainkat. Néhány cím a 24 ÓRA és a Hírlap című megyei napilapokban iskolánkról megjelent cikkekből:

 

 

 • Szabad kártyázni az órán (15 milliós pályázatunkról, a kompetencia alapú oktatás bevezetéséről)
 • Két hét „lyukasóra” a bakonysárkányi iskolában (moduláris programunkról)
 • Brummogda Bakonysárkányban (kistérségi szavalóversenyről, Tóth Krisztina költőnő előadásáról)
 • Pedagógusképzésre nyertek hatmilliót Bakonysárkányban
 • Modernebb lett az iskola
 • Felkerült a pont az i-re Bakonysárkányban
 • Egy hét a szimmetria jegyében Bakonysárkányban
 • Kvircedliforma őrzi a német hagyományokat
 • Német nap Bakonysárkányban
 • Gyökereiket kutatják a bakonysárkányi diákok
 • Bécsben tanulmányozták az oktatást a bakonysárkányi iskola pedagógusai
 • Meseprojekt soványító palacsintával Bakonysárkányban
 • Kanadából kérték fel őket diákfilm forgatására
 • A bakonysárkányi Talentum-teremre Kanadában is kíváncsiak
 • Bakonysárkányban kesztyűt és mesejátékot kapott a Mikulás
 • Karácsonyi koncert Bakonysárkányban
 • Hagyományőrző karácsonyi programsorozat Bakonysárkányban

 

 

 

A megye határain túl is hírt adtak rólunk. A Régio Regia című Közép-dunántúli régiós magazinban felújított oktatási intézményünket mutatták be. A szakmai berkekben legnagyobb példányszámban megjelenő országos pedagógiai lapban, a Köznevelésben pedig megújult iskolánkat és az abban folyó szakmai munkát példaként szemléltették. A címlapon a mi iskolánkban készült pillanatkép látható. A belső oldalakon sorolják eredményeinket: tanulmányi versenyek megyei, országos helyezései, kétkultúrájú alkotópadláson végzett tevékenység, sokszínű nemzetiségi és népismereti oktatás, fejlesztő és logopédiai foglalkozások, szakkörök, tanórán kívüli programok, stb.

Külön érdekesség, hogy Kanadában is felkeltette a pedagógusok érdeklődését iskolánk, ezért egy kisfilmet kértek az itt folyó munkáról. A filmet a Talentum csoport elkészítette Benis István irányításával, melyet nagy sikerrel mutattak be egy ottani vasárnapi iskolában.