Az országos földrajz versenyen két tanulónk lett dobogós

A MOZAIK Országos Tanulmányi Versenyt 22 tantárgyból hirdették meg az idei tanévben. Földrajzból a 7. és 8. évfolyamosoknak közös versenyt szerveztek. A tanév elejétől összesen öt feladatsort kellett megoldani a tanulóknak az Interneten. A legjobb eredményt elérő 40 diák indulhatott a végső megmérettetésen. Április 9-én öt nagyvárosban, egy időben írták meg a gyerekek az országos döntő feladatsorát. A mi tanulóink Győrben. Az április 16-i eredményhirdetésre, mely Szegeden volt, a hat legmagasabb pontszámot elért tanulót és felkészítő tanárát hívták meg.

Iskolánkból két gyerek, Kertész Soma 8. osztályos és Benis Olivér 7. osztályos diák jutott el a döntőig. Ők és felkészítő tanáruk,  Benis István kaptak meghívót az eredményhirdetésre. Nagyon örültünk, mikor megtudtuk, hogy Soma második, Olivér pedig harmadik helyezett lett az országos döntőben.

mozaik

Gratulálunk nekik!