„A halász és a felesége” című Grimm mesét életkorunktól függetlenül mindannyian megismertük gyermekkorunkban. Bizonyára sokan látták már sokféle feldolgozásban. Kevesen vannak, azonban akik a Szekszárdi Német Színház sajátos előadását látták két nyelven. Tanulóink május 10-én a Faluházban tekinthették meg a darabot. Közel másfél évtizede hagyomány, hogy évente legalább egyszer meghívjuk a DBU-t egy előadásra. Ezúttal két szereplős, klasszikus darabot láttunk, újszerű feldolgozásban. Különlegessége volt az előadásnak, hogy a női szereplő német anyanyelvű volt. Természetesen ez is hozzájárult ahhoz, hogy a gyerekek hozzászokjanak a német szavak, mondatok helyes ejtéséhez. A német nyelvet árnyaltabban sikerült megismerni azáltal, hogy a hasonló hangzású, de eltérő jelentésű szavak kulcsszerepet játszottak a történetben: Haus-Maus. A darab nemcsak a nyelvi-irodalmi ismereteket gazdagította, de igazán mulatságos és élvezetes is volt. A színészek nagy tapsot kaptak tanulóinktól.

Az előadás költségeit a Bakonysárkányi Német Nemzetiségi Önkormányzat fizette, köszönet érte.