Iskolánk részt vesz a „Digitális környezet a köznevelésben” elnevezésű EFOP-3.2.3-17-00008 azonosítószámú pályázatban. Ennek, továbbá más sikeres projekteknek, valamint adományoknak köszönhetően intézményünk jól felszerelt informatikai eszközökkel. Minden korosztály számára rendelkezünk különféle robotokkal, van padló robotunk, LEGO robotunk és 3D nyomtatónk is. A korszerű informatika oktatás részének tartjuk, hogy tanulóinkat biztonságban tudjuk az online térben. Ezt a célunkat segítette az az internetbiztonsági programunk, melyet a 6-8. osztályos diákoknak tartottunk. A tanulók kiscsoportokban vettek részt az interaktív programon. Kisfilmeket néztek az online zaklatásról, és minden esetben közösen fogalmazták meg a tanulságot. Online teszttel mérhették veszélyeztetettségük mértékét, és szavazógépes teszttel bizonyíthatták tudásukat a témában. A teszteken legjobb eredményt elérők oklevélben és könyvjutalomban részesültek. Mindenki igazolólapot kapott a részvételről.