Iskolánk két csapata még áprilisban szerzett jogosultságot, hogy a „Csillagok összekötnek minket – csillagászat határok nélkül” elnevezésű nemzetközi diákvetélkedő döntőjén részt vegyen Szlovákiában. A szomszédos ország ógyallai obszervatóriumának megtekintésére és a vetélkedő lebonyolítására a mai napon került sor. Tanulóink nagyszerűen helyt álltak a versenyen. A szép eredményeket sok-sok előzetes tanulással, felkészüléssel alapozták meg.

Egri Bence, Szabó Péter és Varga Ádám csapata 4. helyezést ért el, Buda Bálint, Egri Noel és Láng Máté csapata pedig 5. helyezett lett. Gratulálunk a szép eredményekhez!

Nagyon büszkék vagyunk rátok, igazán méltó módon képviseltétek iskolánkat és Magyarországot!

A  tanulókat Benis István földrajz szakos pedagógus készítette fel.

Köszönjük Dr Ferenczi Gábornak és a sportegyesületnek az utazáshoz nyújtott támogatást, valamint Molnár Lászlónak a szállítást!