Kiválóan szerepeltünk kémiából

A Hevesy György Országos Kémia Versenyre ebben a tanévben 32 iskola 509 tanulója nevezett megyénkből. A megyei döntőbe többnyire csak a nagyobb iskolák diákjai jutottak be. Iskolánkból a hetedik és nyolcadik évfolyamról is behívtak egy-egy tanulót. A versenyt március 26-án, szombaton délelőtt rendezték meg a tatabányai Bolyai János Általános Iskolában. A feladatsorokat helyben javította egy 16 fős, kémia szakos tanárokból álló stáb. A javítás időben kicsit elhúzódott. A későbbi tájékoztató szerint a faladatok nehézsége miatt a szokásosnál több időt kellett fordítani a feladatsorok alapos áttekintésére.

A várakozás azonban megérte. Nagy öröm ért bennünket, amikor megtudtuk, hogy tanulóink kiválóan szerepeltek. Benis Olivér  7. osztályos diák első helyezett,  Kertész Soma 8. osztályos tanuló negyedik helyezett lett a megyei döntőben.

Hevesy

Mindkét tanuló dolgozatát továbbküldték az országos versenybizottsághoz, ahol döntenek, az országban legjobban teljesítő,  32-32 tanuló behívásáról.

A versenyre Kakula Zsoltné tanárnő készítette fel a diákokat.

Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Eredmények  megtekinthetők itt.