Iskolánk több éve Ökoiskola, a környezeti, természettudományos nevelés terén másfél évtizedre visszamenőleg rendelkezünk kimagasló megyei és országos eredményekkel. Természetes hát, hogy igyekszünk minél több természetközeli élményt nyújtani tanulóinknak.

A rendkívüli október végi „nyár” jó lehetőséget kínált egész napos kiránduláshoz. A Bakonysárkányi Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatásából az iskola valamennyi felsős tanulója részt vehetett egy ingyenes tanulmányúton a Gaja-völgyében. Ennek köszönhetően két-két osztály két napon számtalan ismeretet és élményt szerzett. Álljon itt egy válogatás az ötödik osztályosok beszámolójából.

„Első megállónk a Bodajki Kálvária volt, ahol 14 stációt néztünk meg.”

„A Gaja-völgyben szép őszi táj fogadott minket.”

„Sokat sétáltunk, nevettünk és egy jót számháborúztunk.”

„Sétálás közben figyelmesen olvasni kellett a táblákat, hogy felkészüljünk a feladatlapra.”

„Voltunk az Ádám-Éva fánál, a Sobri Jóska barlangnál és az Alba Regia forrásnál.”

„A Károlyi kilátó magasan volt és onnan beláttuk az egész túra útvonalunkat.”

„Amikor a sétának vége lett, ettünk egy jó paprikás krumplit.”

„Remélem lesz még ilyen szuper kirándulás.”

A 81 tanulót összesen 7 pedagógus kísérte, a finom ebédet Anikó, Jutka és Bea néni főzte. Köszönet érte.

Benis István, osztályfőnök