Immár 16. alkalommal szervezete meg iskolánk a Sárkányok Mesemondó Találkozóját, melyre az ország „SÁRKÁNY” nevű településeiről érkeznek a tanulók. Ennek megfelelően mérték össze a bakonysárkányi, bősárkányi, szilsárkányi (szili) diákok mesemondó képességüket.

A rendezvényen Szőke Ágnes főszervező köszöntötte a megjelenteket, majd a bakonysárkányi iskola diákjai adtak elő egy jelenetet a Légy jó mindhalálig című műből, melyre Prosszerné Benczik Edit készítette fel őket. A regény musical változatából énekelt egy számot Egri Bence, akit Tamaskovics Anikó tanárnő készített fel.

  

 

 

Ezt követte a verseny, melyre iskolánkból az alábbi pedagógusok készítették fel a tanulókat: Malcsik Józsefné, Smid Márta, Székely Emese, Kökény Kitti, Szroghné Patvaros Zsuzsanna, Prosszerné Benczik Edit és Rumán Sándor. Íme az eredmények:

1-2. osztályos korcsoport

1. helyezett Csóka Emerencia, Bakonysárkány

2. helyezett (megosztott) Bakai Borbála, Bakonysárkány és Pozsgai Vince, Szil

3. helyezett Borza Georgina, Szil

 

3-4. osztályos korcsoport

1. helyezett (megosztott) Varga Ádám, Bakonysárkány és Pozsgai Bence, Szil

2. helyezett (megosztott) Nagy Csenge, Bakonysárkány és Joó Emma, Bősárkány

3. helyezett Szadai Zsófia, Bakonysárkány

5-6. osztályos korcsoport

1. helyezett Szabó Luca, Bősárkány

2. helyezett Horváth Levente, Bősárkány

3. helyezett (megosztott) Molnár Rebeka és Ábrahám Dávid, Bakonysárkány

 

7-8. osztályos korcsoport

1. helyezett Szimler Patrícia, Bakonysárkány

2. helyezett Világi Áron, Bősárkány

Gratulálunk a helyezetteknek!

A műsor ideje alatt Malcsik Dorka origami állataiból és az 5-6. osztályos informatika szakkörösök: Ferenczi Gábor, György Ferenc, Berki Ferenc, Paulovics Galina, Ősz Réka, Molnár Csanád és Rábai Richárd meseillusztrációiból láthattak kiállítást a résztvevők. Csoportvezető: Benisné Manner Melinda.