Az évek során hagyománnyá vált iskolánkban a házi német verseny, amelyen keressük „Bakonysárkány legjobb németesét”. Alsó és felső tagozatos diákjaink közül idén 19-en vállalkoztak erre a megmérettetésre. A gyerekeket korosztály alapján a 2 kategória egyikébe soroltuk.

Az „erőpróba” két nagy részből állt. Az írásbeli feladatsort az órai tananyag és a tanultak alapján készítettük, amelyben a nyelvtani ismeretek mellett az egyszerűbb szövegalkotás is megjelent. A második próbatétel a szóbeli volt, ahol a tanulók képek és témakörök segítségével csillogtatták meg német tudásukat.

A versenyen való helytállás alapos felkészülést igényelt a gyerekek részéről. Ez a lelkiismeretes és gondos készülés mindvégig érezhető volt a résztvevőkön.

 A helyezettek sorrendje a következő:

3-4.o

1.helyezett: Nagy Csenge (3. osztály)

2.helyezett: Medve Emma (4. osztály)

3.helyezett: Varga Tamara (3. osztály)

 5-8.o.

1.helyezett: Malcsik Dorka (8. osztály)

2.helyezett: Cseszneg Fanni (6. osztály)

3.helyezett: Cseszneg Dorina (8. osztály)

 Idén Nagy Csenge, 3. osztályos tanuló nyerte el a „Bakonysárkány legjobb németese” címet. 

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek. Reméljük, jövőre is szép számban vállalkoznak a vetélkedőre! 

 Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Német Nemzetiségi Önkormányzatnak, ugyanis a verseny nem valósulhatott volna meg a támogatása nélkül: felajánlásával értékes nyereményekkel gazdagodtak a díjazott tanulók. 

 

Kökény Kitti, tanító