A bakonysárkányi tanulók minden tanévben több rajz alkotással vettek részt az Északdunántúli Vízmű ZRT által meghirdetett megyei rajzpályázaton. A pályázat eredményhirdetését idén, március 21-én tartották meg a Víz Világnapja tiszteletére. A diákok olyan rajzokkal pályázhattak, amely felhívja figyelmüket és minden ember figyelmét életünk egyik legnélkülözhetetlenebb részvevőjére, a tiszta vízre. A zsűri által kiválasztott legsikerültebb pályaművekből a rendezők kiállítást szerveztek Tatabányán, a Vértes Agórájában. Minden egyes alkotásnak nagyon fontos mondanivalója volt: óvjuk, védjük legfontosabb természeti kincsünket és takarékoskodjunk vele. A rajzok alkotói változatos színekkel, technikákkal próbálták ezt mindenki számára érthetőbbé tenni.

Az idei tanében iskolánkból négy tanuló alkotását értékelte úgy a zsűri, hogy rajzukkal sikerült a víz fontosságára felhívni mindenki figyelmét. Büszkék lehetünk tanítványainkra, mert az eredményhirdetéskor négyszer hangzott el kis településünk és iskolánk neve több nagyobb város neve mellett.

Helyezetteink korosztályukban:

Benczik Hanna 3. osztály   I.helyezés

Molnár Dávid 3. osztály     I.helyezés

Egri Noel 2. osztály            II. helyezés

Láng Jázmin 2. osztály     III. helyezés

Gratulálunk diákjainknak és felkészítőjüknek!

                                                                                                                             Smid Márta tanító