Iskolánk tanulói idén is többen készítettek alkotásokat a novemberben meghirdetett Országos Nemzetiségi Rajzverseny és Nemzetiségi Népismeret Verseny – Országos Nemzeti Fotópályázatra. A verseny óvodás kortól középiskolás korig minden korcsoportot átölel. Az előző évekhez hasonlóan az óvodás és alsó tagozatos gyerekeknek bármilyen technikai megoldással készíthettek rajzos alkotást. Idén először felső tagozatos kortól fotó formájában kellett megjeleníteni elképzelésüket.

A pályázatra közel 500 pályamű érkezett be az ország különböző pontjairól, az összes hazánkban élő nemzetiség részéről. Mindenki a saját nemzetiségének hagyományai közül választott egyet, amit rajzzal vagy fotón megjelenített. Az elkészült munkák az egész évet átöleik, minden évszak jeles ünnepeihez kapcsolódóan találtunk alkotásokat.

Iskolánkból 4 tanuló vehetett részt március 26-án az Oktatási Hivatal Nemzetiségi Pedagógiai Központ által megrendezett díjátadó ünnepségen Budapesten. Nagyon örültek a gyerekek, hiszen mindegyiküket legalább egyik szülője el tudta kísérni erre a kivételes alkalomra.

 

 

Molnár Dávid 4. osztályos tanuló az alsó tagozatos korcsoportban I. helyezést ért el Kakasütés rajzával. Bakai Borbála 2. osztályos tanuló Májusfa, Ferenczi Júlia Flóra 3. osztályos tanuló Diótörés rajzukkal különdíjat kaptak. Felső tagozatosaink közül Molnár Anna 5. osztályos tanuló Nemzetiségi ételek című foto sorozatával szintén különdíjat kapott.

A kiállított képek még egy hónapon keresztül ingyenesen megtekinthetők Budapesten az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala intézmény Korczak termében (1051 Budapest, Nádor utca 22.).  Ezután a díjazott képek országos körútra indulnak, majd különböző nagyvárosokban lesznek rövid ideig kiállítva.

Köszönjük a Bakonysárkányi Önkormányzat utazási támogatását. Élményekkel gazdagodva tértünk haza Budapestről.

Szőke Ágnes, tanító